Motorsfera Mountain Days – Karpacz

Home »  Motorsfera Mountain Days – Karpacz

6 maj 2018

Zapisy znajdują się na samym dole tej strony

Dla kogo ?

Kursanci Motorsfery, którzy mają godziny miastowe. Jazda na naszych motocyklach szkoleniowych MT-07
Absolwenci Motorsfery, istnieje możliwość jazdy na naszych maszynach szkoleniowych MT-07

Pozostali na swoich sprzętach 🙂

Mountain Days - Karpacz

Co muszę umieć ? (wymagania)

Wymagania dotyczące kursanta oraz absolwenta to znajomość przeciwskrętu, przeciwwagi, hamowania oraz ruszania na wzniesieniu w stopniu bardzo dobrym.

Organizacja/Nasz sprzęt/ Zaliczka/Szkolenie teoretyczne

Zajęcia będą prowadzone na naszym motocyklu szkoleniowym Yamaha MT 07. Instruktor będzie poruszał się motocyklem BMW 1200 GS Adventure. Jazdę rozpoczniemy w Karpaczu w wyznaczonym miejscu i godzinie i będzie to jednocześnie miejsce powrotu. Zajęcia praktyczne odbywają się w godzinach od 9.00 do 18.00.  Dla zainteresowanych osób przewidujemy również godzinne zajęcia teoretyczne dotyczące techniki jazdy kilka dni przed wyjazdem.

motocykl_nauka_jazdy_wrocław

Nocleg

Szkolony organizuje sobie nocleg we własnym zakresie, jeżeli uważa że istnieje taka potrzeba.

Trasa Atrakcje

Trasa będzie obejmować miejsca widokowe oraz atrakcje, które można zobaczyć jadąc motocyklem. Głównym celem będzie zdobycie cennych umiejętności i doświadczeń oraz spróbowania czegoś nowego na początku kariery motocyklowej.

Zamek w Karpnikach. Trasa łatwa

Mountain Days - Karpacz_Karpniki

Przykładowe trasy

Poziom średni trasa na 1h

Poziom łatwy trasa na 1h

Poziom trudny trasa n1 bądz 2h w pętli

 

Poziomy Trudności 1,2,3

Poziom trudności będzie dostosowany do umiejętności szkolonego. Opracowaliśmy kilka tras do wyboru wraz z  poziomami- łatwy, średni i bardzo trudny. W przypadku poziomu łatwego będziemy poruszać się w dół Karpacza i okolic oraz analogicznie odwrotnie w przypadku poziomu trudnego.

Kursanci Nauki Jazdy mają do dyspozycji wyłącznie poziom Łatwy.

Cel/Zdjęcia/Filmy

Celem naszego wyjazdu to połączenie turystyki oraz elementów techniki jazdy. Na trasie nie zbraknie aparatu i kamery GoPro 🙂

Czego się nauczysz

Przećwiczymy właściwie wszytko to co robiliśmy na kursie, natomiast dojdą tu realne warunki drogowe oraz warunki górskiej jazdy, które wiążą się z podjazdami oraz zjazdami. Położymy mocny nacisk na rozbudowaną technikę hamowania oraz hamowania silnikiem. Przećwiczymy nitkę toru, bo zakrętów zabraknąć nie powinno. Zwrócimy uwagę na prawidłową technikę dokładania wzroku w złożeniach.

Mountain Days - Karpacz

Czego spróbujesz

Zwrócimy uwagę na elementy, których uczymy w warunkach torowych przy większych złożeniach oraz prędkościach na poszczególnych poziomach Motorsfera Track Day (1,2,3)

Koszt : 200zł /1h jazdy 

Grupa Zaawansowana

Do tej grupy zaliczają się wyłącznie absolwenci Motorsfera Track Day  z podziałem na grupę enduro oraz super sport. Program przejazdu będzie dobierany indywidualnie w zależności od potrzeb. Jednym z programów zaawansowanych jest jazda w pętli na czas na najtrudniejszych odcinkach oczywiście zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Ilość miejsc

W przypadku rezerwacji godzin decyduje kolejność zgłoszeń.

Jazdy odbywają się od godz. 9.00 do godz. 18.00

 
Rezerwacja terminu

[contact-form-7 404 "Not Found"]